top of page

Kwas Azelainowy


Kwas azelainowy (AZA) jest naturalnie występującą substancją, która wykazuje wielokierunkowy wpływ na funkcje skóry. Kwas azelainowy ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, przeciwzaskórnikowe, antyoksydacyjne i rozjaśniające. Związek ten od lat znalazł zastosowanie w walce ze schorzeniami takimi jak trądzik zwykły, trądzik różowaty czy przebarwienia skórne. Kwas AZA pomimo upływu lat do chwili obecnej stanowi skuteczną i chętnie stosowaną substancję w kosmetologii i dermatologii.

Kwas azelainowy zaliczany jest do klasycznych substancji stosowanych w leczeniu trądziku zwyczajnego i różowatego. Pomaga w redukcji zmian zapalnych i hamuje powstawanie nowych grudek. Reguluje on również pracę gruczołów łojowych, co w konsekwencji zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum. Oprócz tego sprawia, że przebarwienia pozapalne rozjaśniają się i z czasem zanikają. Stosowanie kwasu azelainowego w terapii zwalczania trądziku różowatego daje świetne efekty, ponieważ dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym redukuję on zmiany grudkowo-kostkowe oraz zmniejsza nasilenie rumienia. Z powodu wysokiej tolerancji skóry na AZA , nie powoduję on podrażnienia oraz mocnego pieczenia w trakcie stosowania.

Zdolność redukcji przebarwień skórnych różnego pochodzenia to najwcześniej poznane działanie kwasu azelainowego. Jest inhibitorem tyrozynazy - hamuje działanie enzymu tyrozynazy odpowiedzialnego za powstawanie przebarwień na powierzchni skóry. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami różnego pochodzenia (posłonecznymi, hormonalnymi, a także bliznami np. potrądzikowymi). Dodatkowo składniki aktywne w kwasie mają działanie antyoksydacyjne. Korzystnie wpłynie to na kondycję skóry u osób, które zmagają się widocznymi oznakami fotostarzenia się skóry, oraz u osób, które chcą zapobiec ich powstawaniu.

W naszym gabinecie wykorzystujemy połączenie kwasu azelainowego i delikatnego stężenia kwasu mlekowego, co dodatkowo powoduje głębokie nawilżenie skóry. Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów co 10- 14 dni. Skóra po serii zabiegów jest wyraźnie rozjaśniona, wygładzona, nawilżona. Pacjent zaraz po wykonaniu zabiegu, może wrócić do swoich codziennych obowiązków, skóra nie jest podrażniona, zaczerwieniona oraz przede wszystkim

nie łuszczy się. Istotną zaletą tego kwasu jest to, że jest on peelingiem całorocznym i z powodzeniem możemy wykonywać go latem oczywiście przy odpowiednim zabezpieczeniu skóry filtrami przeciwsłonecznymi.

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu jest w głównej mierze ciąża, nowotwory,

choroby wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze skóry, a także uczulenie na orzechy każdego

rodzaju.



Comments


Wyróżnione posty
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page