STRONA GŁÓWNA        PROMOCJE       NOWOŚCI, WYDARZENIA         DLA MEDIÓW          O NAS         CENNIK        REJESTRACJA          KONTAKT        MAPA STRONY

 
 

 

MENU (wybierz zabieg z listy według kryterium):

+ Chcę osiągnąć efekt

Depilacja laserowa (trwałe usuwanie owłosienia)
Korekcja, usuwanie zmarszczek
Modelowanie sylwetki - odchudzanie
Usuwanie przebarwień
Likwidacja "worków" pod oczami
Złuszczanie naskórka
Rewitalizacja, odmładzanie skóry
Leczenie nadpotliwości
Modelowanie owalu twarzy
Lifting twarzy, podbródka
Lifting piersi, pośladków, brzucha, rąk i innych części ciała
Leczenie trądziku
Powiększanie, modelowanie ust
Leczenie wypadania włosów
Leczenie cellulitis
Redukcja tkanki tłuszczowej
Zamykanie naczynek, “pajączków naczyniowych”
Usuwanie brodawek i włókniaków
Zmiana kształtu nosa, uszu
Usuwanie rozstępów skórnych
Poprawa kondycji włosów Usuwanie blizn

+ Interesuje mnie zabieg

Botox
IPL
Thermolift
Thermwhitelift
Ultraslim
Mezoterapia
Mezolift                                   Mesoeclat
Mikrodermabrazja
Wypełniacze, kwas hialuronowy
Peelingi
Cosmelan
Lancetron
24K Gold Facial - Złota maska
Maska żelowa “Żywa Woda”
Facial SPA                          Hair SPA
Sonoforeza - Ultradźwiękowa aplikacja

 

POLECAMY:

 

 

 

ADRES:

"CosmetDerm"             Centrum Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii

ul. Ojca Beyzyma 1B,              53-204 Wrocław                   Polska                                    

tel. 0 71 332 60 49                   mail: info@cosmetderm.pl   

 
 
 

Peelingi.

Peelingi mechaniczne i chemiczne

dzielą się w zależności od stosowanej substancji i czasu aplikacji na: powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie.

Peelingi średnio głębokie i głębokie mogą być przeprowadzane tylko przez lekarzy.

Peelinig

To zabieg kosmetologiczny.

polegający na kontrolowanym złuszczaniu skóry na różnej głębokości za pomocą różnych substancji aktywnych: płynu Jassner'a, AHA-kwasu glikolowego, TCA- kwasu trójchlorooctowego, kwasu migdałowego oraz peelingi łączące dwie różne substancje np. AHA i TCA. W Polsce najczęściej stosowane są kwasy AHA i TCA. Ten ostatni może być podawany wyłącznie przed dermatologów. Stosowane substancje usuwają przede wszystkim naskórek na różnym poziomie, czasem pobudzają produkcję naturalnego kolagenu. Podczas zabiegu na skórę nakłada się różne preparaty chemiczne, a następnie neutralizuje się ich działanie.

Peelinig chemiczny
przywraca skórze młody wygląd.
Jest zalecany dla skóry z drobnymi zmarszczkami, bliznami po trądziku i zmianami po nasłonecznieniu. Rezultat to gładsza, jędrniejsza cera o jednolitym kolorycie.
Rodzaje peelingów
 
Alfahydroksy kwasy (np.30% kwas glikolowy) działają nieinwazyjnie i łagodnie. W rezultacie dają odświeżenie skóry. Po tych zabiegach nie ma konieczności zostawania w domu. Likwidują suchość skóry, są pomocne w likwidacji drobnych zmarszczek, niewielkich zmian kolorytu, czarnych ujść gruczołów łojowych, zmian trądzikowych.

Płyn Jessnera (kwas salicylowy, kwas mlekowy, rezorcyna) to  peeling dla pacjentów, u których nie uzyskano poprawy po AHA. Likwiduje on: blizny po trądziku i przebarwienia.

Kwas TCA (kwas trójchlorooctowy) jest stosowany w likwidacji blizn (także potrądzikowych), przebarwień, drobnych zmarszczek, poprawy gęstości skóry, przy likwidacji rozstępów

 

 • Peeling może być stosowany w leczeniu:
 • skóry zniszczonej słońcem,
 • przebarwień skóry (pozapalnych i posłonecznych),
 • trądziku i blizn potrądzikowych,
 • łojotoku, poszerzonych porów,
 • rogowacenia,
 • braku elastyczności skóry,
 • drobnych zmarszczek,
 • plam starczych,
 • rozstępów.

  Rodzaje peelingów:

Yellow Peel

Czym jest Yellow Peel?

Yellow Peel należy do zabiegów z serii peelingów chemicznych, które są najpopularniejsze w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym istniejącym na rynku. Tzw "żółty" sposób na zdrową i piękną skórę to mieszanka kwasu retinowego, kjowego, azaleinowgo , fitowego, witaminy C i bisabololu

Dlaczego Yellow Peel?

Zabieg Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza co zapewnia bezpieczeństwo pacjenta. Jest to zabieg, który przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta gdyż wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo. Złuszczanie jest delikatne, największe w trzecim dniu po zabiegu. Po peelingu występuje lekki obrzęk skóry i jej zaczerwienienie - są to normalne reakcje, a ich wystąpienie gwarantuje osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Jak działa Yellow Peel

Działanie peelingu polega na usuwaniu warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Ma działanie złuszczające poprzez zastosowanie w pierwszej fazie zabiegu kwasu glikolowego i kwasu salicylowego i stymulujące poprzez kwas retinolowy i witaminę C w drugiej fazie zabiegu. Dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego spełnia również blokadę endogenicznej syntezy melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

Wskazania do zabiegu Yellow Peel

Najczęstszym wskazaniem do peelingu Yellow Peel są: blizny po trądziku, zaburzenia łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, wiotkość skóry, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, fotostarzenie. Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza w zależności od wskazań.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem

Regułą jest stosowanie przez min. 7-8 dni przed zabiegiem preparatów rozjaśniających z kwasem glikolowym i fitowym. Kuracja przygotowująca do zabiegu uzależniona jest od problemu skórnego.

Melazam / Cholazma:
17-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty rozjaśniające na bazie kwasu glikolowego i fitowego (Phytic Acid Cream / Lightening Gel)

Fotostarzenie:
7-10 dni przed zabiegiem stosować preparaty na bazie kwasu glikolowego (Enhanced Cream 15% AHA / Revitalizing Gel 15% AHA)

Skóra ze skłonnością do trądziku / blizny po trądziku:
7-15 dni przed zabiegiem stosować preparaty oczyszczające na bazie 15% kwasu glikolowego (face&Body Cleanser) lub w przypadku skóry wrażliwej na bazie 4% kwasu glikolowego (Facial Cleanser); 7-10 dni przed zabiegiem nałożyć maseczkę z 10% kwasem glikolowym (Glicoloc Acid Masque) w celu doprowadzenia do normalizacji wydzielania łoju.

Domowa kuracja po zabiegu

Po peelingu Yellow Peel bardzo ważne jest intensywne nawilżanie i ochrona skóry. Od 2 do 10 dnia po zabiegu skórę należy myć wyłącznie mydłem o neutralnym pH, nałożyć wazelinę. Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych

Ogólne wskazówki bezpieczeństwa i przeciwwskazania

 • Nie stosować podczas ciąży.
   
 • Nie stosować przy uszkodzeniach skóry, przy opryszczce lub na miejsce, gdzie obecnie są blizny po opryszczce.
   
 • Preparat może wywoływać silną reakcję zapalną skóry, wystąpienie silnego rumienia i uczucie pieczenia (są to nieczęste przypadki aczkolwiek normalne i nie stanowiące zagrożenia).
   
 • Należy unikać słońca i zawsze używać fizycznych filtrów ochronnych.
   
 • Yellow Peel wymaga dobrego kontaktu pacjenta z lekarzem z racji konieczności przestrzegania zaleceń po zabiegu.

GlycoPeel

to peeling powierzchowny na bazie kwasu glikolowego z dodatkiem wybielającego kwasu kojowego i wyciągu z mącznicy lekarskiej, łagodzącego podrażnienia ekstraktu z morwy białej wzbogacony witaminami A,C, E. Peeling jest łagodny nawet przy dużym stężeniu kwasu glikolowego (70%). Zabieg jest bezbolesny. Skóra po zabiegu złuszcza się w sposób niewidoczny. Efekty widać po serii 4-6 zabiegów, które należy przeprowadzić w odstępie 7-10 dni.

Roztwór Jessnera

jest to peeling chemiczny zawierający kombinację kwasu salicylowego, mlekowego, rezorcyny. Działanie polega na złuszczeniu naskórka poprzez jego zniszczenie a następnie regenerację. Wskazaniami są: rogowacenie przymieszkowe, trądzik zaskórnikowy, przebarwienia, łojotok, drobne zmarszczki. Peeling jest łączony z innymi , dzięki czemu uzyskuje się bardzo dobre efekty lecznicze i kosmetyczne.

Peeling migdałowy

-wyciąg z gorzkich migdałów, jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Peeling kwasem migdałowym daje efekt poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Najczęstszymi wskazaniami do peelingu migdałowego są : dyschromie - melazma, hiperpigmentacje pozapalne, piegi. Zabiegi mogą być powtarzane, co 21-30 dni. Wskazaniami również są: trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi te mogą być powtarzane, co 15-30 dni. Peeling migdałowy może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia hiperpigmentacji.

 

 

 

 

Umów się na wizytę już dziś.

 

 

 

                                               

 

 

PROMOCJE

Laser

Fotoodmładzanie + zabieg Facial SPA gratis!

24K Gold Facial Treatment „Złota Maska” 699zł maska + krem z 24k złotem

Mikrodermabrazja + Maska żelowa „Żywa Woda” - 250zł

Thermolift, Ultralsim

Przy zabiegach obejmujących dwie okolice jednocześnie na zakończenie serii zabieg niespodzianka!

 

Zobacz wszystkie promocje...

 

CENNIK - WYPEŁNIACZE - PEELINGI

 

FORMULARZ ZAPYTANIA

Infromacja  Telefoniczna:      0 71 332 60 49

Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Zapytanie:

 

CosmetDerm 2008 (C).